Trochę o nas

Share on FacebookGoogle+Email to someoneTweet about this on TwitterPrint this page

Mazowieckie Stowarzyszenie Sportowe działa z sukcesami od grudnia 2010 roku stawiając sobie za cel upowszechnianie i promowanie kultury fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych oraz kształtowanie i popularyzowanie sportu. Cele te są realizowane z powodzeniem, od chwili powstania Stowarzyszenia prowadzone są zajęcia sportowe karate. Zawodnicy biorą udział w licznych zawodach i turniejach.

Nasi instruktorzy kładą równomierny nacisk na rozwój fizyczny i psychiczny adeptów karate, nie stroniąc od studiów anatomii, motoryki i kultury fizycznej. Poprzez sport uczymy szacunku, dyscypliny, niepoddawania się i te wartości chcemy przekazać młodym ludziom, licząc, że i dla nich nasze wartości również okażą się ważne.

W 2013 roku Pan Zbigniew Pabiszczak z rąk Pana Andrzeja Biernata – Ministra Sportu i Turystyki – otrzymał nagrodę za wyniki w pracy szkoleniowej, której efektem były sukcesy sportowe zawodników odniesione na arenie międzynarodowej. Sensei Dorota Królak 3 Dan Shotokan, w 2021 roku została zaproszona i wzięła udział w 4 edycji Gali Ultimate Karate Federation Professional Karate, należącej do formuły karate profesjonalnego, a Sensei Zbigniew Pabiszczak został zaproszony do międzynarodowego składu sędziowskiego tej imprezy.

Stowarzyszenie nawiązało współpracę z:
– Sensei Pawłem Bombolewskim 6 Dan, założycielem i prezesem United Word Karate, Trenerem i Selekcjonerem Kadry Narodowej. Ciągle kontynuujemy tę współpracę między innymi poprzez wspólne obozy sportowe (ostatni wspólny wyjazd to obóz narciarsko – karatecki w lutym 2023 roku,
– Soke Maciej Grubski 9 Dan, Trener Kadry Narodowej,
– Sensei Zdzisław Nowak 2 Dan, Trener Kadry Narodowej Kumite.

Współpraca okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż dała nam szansę startu w większej ilości turniejów rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, z których zawsze przywozimy medale.

Nasze Stowarzyszenie posiada wysoko wykwalifikowanych instruktorów, którzy każdy swój wolny czas poświęcają na własne szkolenia, permanentnie podnosząc swój poziom techniczny lub też na treningi młodych adeptów karate. W skład kadry trenerskiej Mazowieckiego Stowarzyszenia Sportowego wchodzą:
– trener II klasy sportu Zbigniew Pabiszczak 5 Dan Shotokan, (międzynarodowe uprawnienia: sędzia klasy C, egzaminator klasy C oraz instruktor klasy C),
– trener II klasy sportu Dorota Królak 3 Dan Shotokan, sędzia międzynarodowy, pedagog,
– instruktor sportu karate Norbert Leśniewicz 1 Dan.

Jako Stowarzyszenie musimy podkreślić, że obecni zawodnicy zakwalifikowali się do kadry narodowej i reprezentowali nasz kraj na:
– Mistrzostwach Świata w Tokio, które odbyły się 2019 roku,
– Mistrzostwach Europy w Oradei w Rumunii w roku 2021 i stanęli na podium tychże Mistrzostw,
– Mistrzostwach Świata WKA w Szczecinie w roku 2022 i stanęli na podium tychże Mistrzostw, zdobywając tytuły Mistrzów Świata,
– Mistrzostwach Świata IKU w Caorle we Włoszech w roku 2022 i stanęli na podium tychże Mistrzostw, zdobywając tytuły Mistrzów Świata.

Sukcesy medalowe Naszych karateków w sezonie 2022/2023 to 150 medali (32 złote, 57 srebrnych i 61 brązowych). W sezonie tym zdobyliśmy następujące tytuły:
– 17 Mistrzów Polski,
– 25 Wicemistrzów Polski,
– 4 Mistrzów Świata,
– 14 Wicemistrzów Świata.

Stowarzyszenie skupia się nie tylko na zajęciach czysto sportowych i startach w zawodach. Budujemy Karatecką Rodzinę poprzez organizowanie rodzinnych obozów, imprez, ognisk i innych aktywności integrujących Członków Stowarzyszenia wraz z ich Rodzinami. Piękną cykliczną imprezą jest „Integracyjna impreza karatecka nie ma to jak uśmiech dziecka”, która poprzez zabawę, konkursy, turnieje dla całych rodzin daje szansę na lepsze poznanie się i tworzenie zgranego karateckiego teamu.

Jeśli tylko chcesz możesz być częścią tego Teamu. Czekamy na Ciebie :)


Trochę o nas
 

Ostatecznym celem sztuki Karate-Do nie jest zwycięstwo ani porażka, lecz perfekcja ludzkiego charakteru.

tekst i kaligrafia
Gichin Funakoshi.